Svěrný oplen pro vyvážecí traktory

Rozšíření možností vyvážecího traktoru o vyvážení kmenů v celých délkách. 

Svěrný oplen je konstruován pro vyvážení balíků kmenů v celých délkách. Jedná se o velké kleště, které jsou upevněny v nákladovém prostoru vyvážecího traktoru směrem nahoru a naložené kmeny svírají a drží v nákladovém prostoru vyvážecího traktoru. Dřevo do svěrného oplenu se nakládá standardním hydraulickým jeřábem vyvážecího traktoru.

Tento systém se používá, pokud je potřeba vytáhnout z porostu kmeny v celých délkách, sortimenty v délkách, které přesahují možnosti vyvážecího traktoru nebo v porostech, které jsou situované v prudkých kopcích nebo na neúnosných terénech. Z pohledu tlaku na půdu však není možné vyhodnotit, který ze systémů vyvážení je výhodnější, neboť tlak na půdu může být v závislosti na pracovních podmínkách a kvalitě nákladu vyšší nebo i nižší.

Instalace svěrného oplenu se skládá z několika základních stavebních prvků.

  1. Hydraulické ventily a hydraulické hadice
  2. Elektronické ovládání a připojení k řídícímu systému stroje
  3. Mechanická příprava pro rychlé a jednoduché upevnění svěrného oplenu v nákladovém prostoru vyvážecího traktoru 

Režimy užívání vyvážecího traktoru

Režim 1 - Přeprava stroje - svěrný oplen a všechny čtyři klanice jsou umístěny v nákladovém prostoru vyvážecího traktoru

Režim 2 - Pro klasickou harvestorou těžbu - V nákladovém prostoru jsou pouze klanice

Režim 3 - Pro vyvážení kmenů v celých délkách nebo dlouhých sortimentů - je instalován pouze svěrný oplen, zadní klanice nejsou nainstalovány

Další novinky a aktuality

5.1.2021

Česká verze lesnické sekce webu deere.com

Na adrese www.deere.cz nyní najdete také odkaz na českou verzi webu s lesnickou technikou John Deere.

1.1.2021

Nabídka zima 2021

Ještě nemáte novou řezací jednotku SuperCut 100S ? Nyní je ta správná příležitost. Připravili jsme si pro Vás speciální akci na řezací jednotky a vše co s nimi souvisí. Dále pro Vás máme kvalitní zimní overaly.

1.7.2020

Speciální nabídka 3/2020

Nový potah na sedačku, drapák nebo změna řezacích lišt a řetězů ? Určitě to nyní stojí za zamyšlení. Prohlédněte si naši aktuální letní nabídku nebo kontaktujte naše pobočky se svou poptávkou.

Další novinky