Svěrný oplen pro vyvážecí traktory

Rozšíření možností vyvážecího traktoru o vyvážení kmenů v celých délkách. 

Svěrný oplen je konstruován pro vyvážení balíků kmenů v celých délkách. Jedná se o velké kleště, které jsou upevněny v nákladovém prostoru vyvážecího traktoru směrem nahoru a naložené kmeny svírají a drží v nákladovém prostoru vyvážecího traktoru. Dřevo do svěrného oplenu se nakládá standardním hydraulickým jeřábem vyvážecího traktoru.

Tento systém se používá, pokud je potřeba vytáhnout z porostu kmeny v celých délkách, sortimenty v délkách, které přesahují možnosti vyvážecího traktoru nebo v porostech, které jsou situované v prudkých kopcích nebo na neúnosných terénech. Z pohledu tlaku na půdu však není možné vyhodnotit, který ze systémů vyvážení je výhodnější, neboť tlak na půdu může být v závislosti na pracovních podmínkách a kvalitě nákladu vyšší nebo i nižší.

Instalace svěrného oplenu se skládá z několika základních stavebních prvků.

  1. Hydraulické ventily a hydraulické hadice
  2. Elektronické ovládání a připojení k řídícímu systému stroje
  3. Mechanická příprava pro rychlé a jednoduché upevnění svěrného oplenu v nákladovém prostoru vyvážecího traktoru 

Režimy užívání vyvážecího traktoru

Režim 1 - Přeprava stroje - svěrný oplen a všechny čtyři klanice jsou umístěny v nákladovém prostoru vyvážecího traktoru

Režim 2 - Pro klasickou harvestorou těžbu - V nákladovém prostoru jsou pouze klanice

Režim 3 - Pro vyvážení kmenů v celých délkách nebo dlouhých sortimentů - je instalován pouze svěrný oplen, zadní klanice nejsou nainstalovány

Další novinky a aktuality

8.10.2021

Nová verze systému IBC 3.0

Mezník v technologii lesních strojů, Intelligent Boom Control (IBC) společnosti John Deere je nyní k dispozici pro všechny modely strojů John Deere pro sortimentní metodu těžby. Nová verze IBC 3.0 je opět technologickým milníkem, protože umožňuje zavedení také dalších nových chytrých funkcí, které usnadní práci operátora a zvýší produktivitu.

5.1.2021

Česká verze lesnické sekce webu deere.com

Na adrese www.deere.cz nyní najdete také odkaz na českou verzi webu s lesnickou technikou John Deere.

Další novinky