Nová verze systému IBC 3.0

Mezník v technologii lesních strojů, Intelligent Boom Control (IBC) společnosti John Deere je nyní k dispozici pro všechny modely strojů John Deere pro sortimentní metodu těžby. Nová verze IBC 3.0 je opět technologickým milníkem, protože umožňuje zavedení také dalších nových chytrých funkcí, které usnadní práci operátora a zvýší produktivitu.

Nejnovější IBC, verze 3.0, přináší funkce asistence obsluhy, které vedou operátora ke správným pracovním postupům, zvyšují produktivitu a zlepšují hodnotu stroje při jeho dalším prodeji.

 Ochrana proti přetočení harvestorové hlavice chrání před poškozením hydraulických hadic
 Asistent posuvu vede operátora, aby se vyhnul posouvání kmenů při zpracování směrem ke stroji nebo proti kabině
 Asistent řezání vede operátora, aby se vyhnul řezání směrem proti kabině

Funkce posuvu se výrazně zpomalí, když se kmen začne posouvat směrem ke stroji a zastaví se, když narazí na definovanou bezpečnostní zónu. Vyskakovací okno pak na displeji řídicího systému poskytuje pokyny pro bezpečné provádění pracovních postupů. Asistent řezání pomáhá zabránit řezání směrem proti kabině. Ochrana proti přetočení harvestorové hlavice chrání před poškozením hydraulických hadic. Všechny výše uvedené funkce umožňují operátorovi soustředit se na správné plánování práce. Funkce podpory obsluhy a funkce, které vedou obsluhu ke správným pracovním metodám, nejen chrání stroj před vnějším poškozením, ale také snižují náklady na údržbu a zlepšují hodnotu stroje při dalším prodeji. IBC 3.0 je k dispozici pro modely 1270G (H425, H425HD a H424) a 1470G (H425 a H425HD).

Jeřáb vybavený systémem IBC je rychlý, snadno použitelný a přesný. Senzory systému IBC detekují přesnou polohu harvestorové hlavice a algoritmy upravují trajektorie pohybu výložníku do jednoho snadno kontrolovatelného pohybu.

Při práci s harvestorem se IBC přizpůsobuje pracovnímu cyklu stroje. Trajektorie a funkce výložníku se automaticky přizpůsobují, podle toho v jaké pracovní fázi se nachází. Obsluha nemusí jednotlivě manévrovat s různými částmi výložníku. IBC zajišťuje přesné a efektivní pracovní postupy. Díky elektronickému tlumení konců je práce hladká a efektivní a snižuje namáhání celého výložníku. IBC zlepšuje ergonomii práce a vede operátora ke správnému používání výložníku, což se přímo odráží ve zvýšené produktivitě stroje a v denní pracovní kapacitě obsluhy.

Další novinky a aktuality

5.1.2021

Česká verze lesnické sekce webu deere.com

Na adrese www.deere.cz nyní najdete také odkaz na českou verzi webu s lesnickou technikou John Deere.

1.1.2021

Nabídka zima 2021

Ještě nemáte novou řezací jednotku SuperCut 100S ? Nyní je ta správná příležitost. Připravili jsme si pro Vás speciální akci na řezací jednotky a vše co s nimi souvisí. Dále pro Vás máme kvalitní zimní overaly.

Další novinky