John Deere na ELMIA Wood 2017

John Deere je známý svými průkopnickými inovacemi. Na letošní výstavě ELMIA Wood budou představeny dvě zásadní novinky. Jednou z nich je systém IBC (Inteligentní ovládání jeřábu) na harvestoru 1270G a prototyp osmikolového modelu harvestoru 1170G pro těžbu v náročných terénech. 

Co Vás čeká nového ? Bude toho celá řada, ale zde jsou ty nejzajímavější novinky. 

Inteligent Boom Control na harvestoru John Deere 1270G

Intelligent Boom Control (IBC) změnilo revolučním způsobem používání vyvážecích traktorů John Deere a stejným způsobem posune ovládání harvestorů John Deere na úplně novou úroveň. Technicky funguje IBC v harvestoru stejně jako u vyvážecích traktorů – s IBC harvestoru operátor ovládá harvestorovou hlavici zatímco systém zajišťuje pohyby jeřábu. Při vývoji IBC pro harvestor byl adoptován systém, tak aby vyhovoval pracovnímu cyklu harvestoru. Pohyb a ovládání jeřábu je automaticky ovládáno při chytání kmenu i při zpracování kmenu v harvestorové hlavici. IBC umožňuje precizní práci a výběr optimálního pracovního postupu. Elektronické koncové tlumení všech hydraulických pístnic se stará o plynulý a přesnější pracovní výkon. Systém IBC bude nejdříve k dispozici na harvestoru 1270G s jeřábem CH7.

John Deere 1170G 8WD

Víceúčelový osmikolový harvestor pro probírkové a regenerační těžby je nový model, který kombinuje prvotřídní stabilitu, nízký tlak na půdu, schopnost "šplhat" do prudkých svahů a vysokou produktivitu. Uspořádání všech komponent na zadním rámu stroje je absolutně nové. Naftový motor, hydraulická a naftová nádrž, hydraulická čerpadla i chladiče mají nové rozměstění. Provedené změny a nové rozmístění umožnila snížit zadní rám stroje tak, že výhled dozadu se dramaticky zlepšil. Naftový motor byl otočen o 180 stupňů, čerpadla nádrže byla umístěna před motor a ventilátor s chladiči za motor. Tyto změny udělali z velice klidné kabiny virtuálně bezhlučné místo.  Větší 190ccm čerpadlo poskytuje stroji vyšší hydraulický výkon. Stability, nízký talk na půdu, plynulý a agilní pohyb vpřed, a produktivita tohoto nového modelu reagují na náročné pracovní podmínky našich zákazníků na neúnosných terénech a prudkých kopcích.

Nové vyvážecí traktory střední třídy série G

První stroje John Deere série G byly uvedeny na trh začátkem roku 2016. Nejdříve byly uvedeny největší modely harvestory 1270G a 1470G a vyvážecí traktor 1910G. Největší změnou je přechod na motor John Deere, který plní emisní normu Final Tier IV / Stage V, ale také celá řada další vylepšení a inovací. Byl aktualizován systém ovládacích elektronických modulů včetně kabeláže řídícího systému TimberMatic. Zjednodušil se způsob údržby jak v pravidelných servisních intervalech tak v každodenním provozu. Nyní jsou vyvážecí traktory střední třídy série G připraveny pro práci. Vyvážecí traktory  1110G, 1210G a 1510G budou představeny na Elmia Wood 2017.

Další novinky a aktuality

5.1.2021

Česká verze lesnické sekce webu deere.com

Na adrese www.deere.cz nyní najdete také odkaz na českou verzi webu s lesnickou technikou John Deere.

1.1.2021

Nabídka zima 2021

Ještě nemáte novou řezací jednotku SuperCut 100S ? Nyní je ta správná příležitost. Připravili jsme si pro Vás speciální akci na řezací jednotky a vše co s nimi souvisí. Dále pro Vás máme kvalitní zimní overaly.

1.7.2020

Speciální nabídka 3/2020

Nový potah na sedačku, drapák nebo změna řezacích lišt a řetězů ? Určitě to nyní stojí za zamyšlení. Prohlédněte si naši aktuální letní nabídku nebo kontaktujte naše pobočky se svou poptávkou.

Další novinky