John Deere na ELMIA Wood 2017

John Deere je známý svými průkopnickými inovacemi. Na letošní výstavě ELMIA Wood budou představeny dvě zásadní novinky. Jednou z nich je systém IBC (Inteligentní ovládání jeřábu) na harvestoru 1270G a prototyp osmikolového modelu harvestoru 1170G pro těžbu v náročných terénech. 

Co Vás čeká nového ? Bude toho celá řada, ale zde jsou ty nejzajímavější novinky. 

Inteligent Boom Control na harvestoru John Deere 1270G

Intelligent Boom Control (IBC) změnilo revolučním způsobem používání vyvážecích traktorů John Deere a stejným způsobem posune ovládání harvestorů John Deere na úplně novou úroveň. Technicky funguje IBC v harvestoru stejně jako u vyvážecích traktorů – s IBC harvestoru operátor ovládá harvestorovou hlavici zatímco systém zajišťuje pohyby jeřábu. Při vývoji IBC pro harvestor byl adoptován systém, tak aby vyhovoval pracovnímu cyklu harvestoru. Pohyb a ovládání jeřábu je automaticky ovládáno při chytání kmenu i při zpracování kmenu v harvestorové hlavici. IBC umožňuje precizní práci a výběr optimálního pracovního postupu. Elektronické koncové tlumení všech hydraulických pístnic se stará o plynulý a přesnější pracovní výkon. Systém IBC bude nejdříve k dispozici na harvestoru 1270G s jeřábem CH7.

John Deere 1170G 8WD

Víceúčelový osmikolový harvestor pro probírkové a regenerační těžby je nový model, který kombinuje prvotřídní stabilitu, nízký tlak na půdu, schopnost "šplhat" do prudkých svahů a vysokou produktivitu. Uspořádání všech komponent na zadním rámu stroje je absolutně nové. Naftový motor, hydraulická a naftová nádrž, hydraulická čerpadla i chladiče mají nové rozměstění. Provedené změny a nové rozmístění umožnila snížit zadní rám stroje tak, že výhled dozadu se dramaticky zlepšil. Naftový motor byl otočen o 180 stupňů, čerpadla nádrže byla umístěna před motor a ventilátor s chladiči za motor. Tyto změny udělali z velice klidné kabiny virtuálně bezhlučné místo.  Větší 190ccm čerpadlo poskytuje stroji vyšší hydraulický výkon. Stability, nízký talk na půdu, plynulý a agilní pohyb vpřed, a produktivita tohoto nového modelu reagují na náročné pracovní podmínky našich zákazníků na neúnosných terénech a prudkých kopcích.

Nové vyvážecí traktory střední třídy série G

První stroje John Deere série G byly uvedeny na trh začátkem roku 2016. Nejdříve byly uvedeny největší modely harvestory 1270G a 1470G a vyvážecí traktor 1910G. Největší změnou je přechod na motor John Deere, který plní emisní normu Final Tier IV / Stage V, ale také celá řada další vylepšení a inovací. Byl aktualizován systém ovládacích elektronických modulů včetně kabeláže řídícího systému TimberMatic. Zjednodušil se způsob údržby jak v pravidelných servisních intervalech tak v každodenním provozu. Nyní jsou vyvážecí traktory střední třídy série G připraveny pro práci. Vyvážecí traktory  1110G, 1210G a 1510G budou představeny na Elmia Wood 2017.

Další novinky a aktuality

8.10.2021

Nová verze systému IBC 3.0

Mezník v technologii lesních strojů, Intelligent Boom Control (IBC) společnosti John Deere je nyní k dispozici pro všechny modely strojů John Deere pro sortimentní metodu těžby. Nová verze IBC 3.0 je opět technologickým milníkem, protože umožňuje zavedení také dalších nových chytrých funkcí, které usnadní práci operátora a zvýší produktivitu.

5.1.2021

Česká verze lesnické sekce webu deere.com

Na adrese www.deere.cz nyní najdete také odkaz na českou verzi webu s lesnickou technikou John Deere.

Další novinky