Historie společnosti

Společnost Merimex s.r.o. byla založena v roce 1994. Jednalo se v té době o jednu z prvních soukromých společností, která se v České republice zabývala těžbou dřeva harvestorovými technologiemi.

Společnost byla založena vroce 1994 a v současné době má 40 zaměstnanců. Již na počátku se náš zájem soustředil na poskytování servisního zabezpečení harvestorové techniky provozované v té době v České republice. Pro rozvoj firmy byla důležitá spolupráce v období 1995 – 2000 s prodejci strojů Timberjack v SRN a v Rakousku, kdy jsme pro tyto firmy prováděli opravy a repase strojů a to včetně záručních a pozáručních oprav. 

Po restrukturalizaci trhů společnosti Timberjack ve střední Evropě v roce 2002 byla naše společnost vybrána na základě dobrých zkušeností pro zastoupení této nad­národní společnosti v České a Sloven­ské republice. V červnu roku 2005 byla společností Timberjack oznámena plánovaná změna obchodní značky na John Deere. Hlavním těžištěm činnosti společnosti je prodej a servis harvestorů, vyvážecích traktorů a speciálních lesních kolových traktorů John Deere.

Významným předělem v rozsahu poskytovaných služeb bylo v roce 2005 založení vlastního školícího střediska pro zákazníky a odbornou veřejnost, které je vybaveno simulátorem pro vyvážecí traktory a harvestory včetně audiovizuální techniky.

Navazujícím programem je prodej speci­ální techniky na zpracování biomasy pro energetické účely. Jedná se zejména o mobilní štěpkovače Dutch Dragon.

Dalším významnou značkou, která se objevila v obchodním portfoliu naší společnosti v roce 2012 je SENNEBOGEN, jejíž stroje jsme začali servisovat pro jednoho z nejvýznamějších odběratelů tohoto výrobce v České republice. V roce 2015 jsem získali plnohodnotné zastoupení pro prodej a servis těchto strojů na území České republiky a Slovenska. Možnosti nasazení této techniky jsou velice široké a to od šrotařského odvětví, přes recyklační a stavební společnosti, nasazení v dřevozpracujícím nebo papírenském průmyslu v přístavech nabo logistických centrech.

V roce 2017 jsme pak zařadili do prodejního programu jednoho z nejvýznamějších dodavatelů manipulačních jeřábů na trhu v tomto odvětví, společnost HIAB. Konkrétně se jedná o hydraulické jeřáby LOGLIFT, JONSERED a kontejnerové systémy MULTILIFT.

Jedná se o logické doplnění prodejního programu, nyní zahrnuje kompletní cestu dřeva z lesa od samotného pokácení, přes vyvezení k odvoznímu místu, nakládku na odvozní soupravu, až po manipulaci dřeva na dřevoskladě v samostatném místě zpracování dřeva. Analogicky lze takto sestavit i cestu šrotu nebo recyklačního materiálu. Velkou výhodou pro odběratele, je pak jednodušší komunikace s jedním dodavatelem a servisním partnerem.

Samozřejmostí naší nabídky je veškerý spotřební materiál a doplňky pro zabezpečení provozu dodávané techniky jako jsou např. kolopásy Olofsfors, Clarktracks, protismykové řetězy Gunebo, OFA nebo SCS, produkty rakouského výrobce Pewag, různé hydraulické komponenty, lisy a hadice, řezací lišty a řetězy, automatické brusky řetězů Fran­zen, pneumatiky NOKIAN a Trelleborg atd.

Společnost MERIMEX s.r.o. přikládá velký význam zajištění profesionální úrovně služeb pro své zákaz­níky. Důka­zem toho je nejen roz­sáhlé ser­visní zázemí v Plané u Mariánských Lázní a Nížkovicích u Slavkova u Brna, ale i pravi­delné vzdělávání vlastních zaměstnanců ve školících střediscích všech zastupovaných značek JOHN DEERE, SENNEBOGEN a LOGLIFT/JONSERED/MULTILIFT po celé Evropě.